Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Doğalgaz Tesisatı Kurulumu Hakkında Merak Edilenler

Doğalgaz Tesisatı Kurulumu Hakkında Merak Edilenler

En küçük yerleşim birimlerine kadar yaygınlaşan doğalgaz tesisatı, evlerimizde ısınma ve mutfak için kullanılan enerji kaynağıdır ve doğa dostu çözüm sunar. Doğalgaz tesisatı kurulumu hakkında merak edilen bilgiler arasında, plan doğrultusunda konut ya da iş yeri için doğal gaz tesisatı projesinin hazırlanması yer alır. Pratik ve kısa sürede hazırlanabilen doğal gaz kurulumu projesinde, konut duvar ve zemin ölçüleri alınarak doğal gaz tesisat projesinin teknik şartlara uygun olduğu onay aldıktan sonra doğal gazın kurulumuna geçilmektedir. Doğal gaz kurulumu konut için olacaksa; mutfak alanında ocak ve fırın, banyoda şofben ve ısıtma sistemleri dikkate alınarak doğal gaz tesisatı yapılır. Onay ve doğal gaz tesisatı açma işlemleri yapıldıktan sonra, doğal gaz sayacı kurulur. Doğal gaz tesisatında, doğal gaz hattı girişten ocak, şofben ve ısınma araçlarına çekilmelidir.

Doğal gaz tesisatı kurulumu hakkında merak edilenlerden biri de, sızdırmazlıktır. Doğal gaz kurulumunda boru bağlantıları yapılırken doğal gaz tesisatının amacına uygun plastik esaslı sızdırmazlık malzemeleri, macun ve keten kullanılmalıdır. Doğal gaz tesisatında sızdırma probleminin istenmeyen kazalara ve yangınlara sebebiyet vermemesi için sızdırmazlık ile ilgili tüm kontroller yapılmalıdır. Olası bir aksilikte doğal gaz tesisatındaki borulara kolayca müdahale edilebilmesi için, Doğal gaz kurulumu sırasında borular rahatça görülecek şekilde dizayn edilmelidir. Doğal gaz tesisatında boruların duvar içine yerleştirilmesi yanlış bir durumdur, çünkü bir aksilikte doğal gaz kurulumu sebebiyle müdahale imkansızlaşabilir.

Doğalgaz tesisatı kurulumu hakkında merak edilenlerden biri olan doğal gaz tesisat malzemelerinin; yangına karşı dayanıklı olması oldukça önemlidir. Boruların kelepçe ile konsollarla birlikte duvara sağlam şekilde sabitlenmesi ve doğal gaz tesisatında boruların paslanmaya karşı korunaklı olması gerekir. Bu yüzden Gelişim Doğalgaz sizlere uzman ekibiyle kaliteli hizmet vermektedir.

Doğalgaz tesisatı ve doğal gaz kurulumu konusunda malzeme kalitesinin yanı sıra kaliteli ve uzman doğal gaz tesisatçısı ile çalışılmalıdır. Doğalgaz kurulumunda, maliyeti düşürmek için kaliteden ödün vererek düşük model malzemeler ve işini eksik yapan ustalarla çalışılması doğalgaz tesisatında büyük sorunları doğurabilir. Güvenli ve kaliteli bir doğal gaz kurulumu için sizler de Gelişim Doğalgaz ile çalışabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç