Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

İnşaatta Doğalgaz Tesisatı Nasıl Döşenir?

İnşaatta Doğalgaz Tesisatı Nasıl Döşenir?

Bölümlerden meydana gelen doğalgaz tesisatının kurulumu oldukça önemlidir ve inşaat doğalgaz tesisatı mutlaka uzman kişiler tarafından dikkatle yapmalıdır. Son yıllarda ev ya da iş yerlerinin ısınması konusunda en etkili olan ve çok fazla tercih edilen ısıtma yöntemi olan doğalgazı kullanmak için inşaat doğalgaz tesisatı döşenebilir. Doğalgaz tesisatı; ana vana, dağıtım borusu, kolon borusu, sayaç bağlantı, tüketim hattı, ayrım hattı ve cihaz hattı alanlarından oluşmaktadır. İnşaat doğalgaz tesisatı kurulum aşamasında; doğalgaz boru hatları, ana emniyet vanası, kolon ve iç tesisatlar, basınç regülatörü, kombi gibi sistemi çalıştıran cihazlar gerekmektedir. Doğalgaz tesisatı yapılırken ilk olarak, binaya verilen gazın tam olarak güvenli şekilde kesebilmek veya dairelere giden gazı kontrol edebilmek için hat başına inşaat doğalgaz tesisat vanası yerleştirilmektedir. Öncelikli olarak, doğalgaz tesisatında vana ve borular için geçiş yerleri belirlenmesi gerektiği bilinmektedir. Belirlendikten sonra, doğalgaz tesisatında ölçüleri alınan borular yerleştirilir ve kelepçeler sabitlenir. İnşaat doğalgaz tesisatı yapılırken kombi gibi doğalgazı yakmaya yarayan cihazların montajı yapılarak doğalgaz tesisat borularının geçişi için duvarlarda açılan delikler alçı ile kapatılmaktadır. Gaz sayaçlarının giriş bağlantılarına kadar yatay veya düşey olacak şekilde, doğalgaz tesisatı dağıtım borusu yapılır. İnşaat doğalgaz tesisatında bir diğer boru olan, kolon borusu ise doğalgaz tesisatında düşey olarak yerleştirilen borulardır.

İstenmeyen durumlar oluştuğunda acil müdahale edilmesi ve doğalgaz tesisatında dönemsel olarak kontrollerin yapılması için konum önemlidir ve inşaat doğalgaz tesisatında kullanılan borular erişilebilir olmalıdır. Doğalgaz tesisat boruları, kesinlikle asansör boşlukları veya havalandırma kanallarına benzer kapalı yerlere konulmamalıdır. İnşaat doğalgaz tesisatında üç hattan söz edilebilir. Bunlar: Sayaç bağlantı hattı, Tüketim hattı ve Ayırım hattıdır. Doğalgaz tesisatında sayaç ve kolonların girişi arasında yer alan boru bloklarının tamamına sayaç bağlantı hattı; sayaçtan başlayarak ayrım noktasına kadar giden ana borulara ise doğalgaz tesisat tüketim hattı denilmektedir.

Gelişim Doğalgaz, eğitimli ve deneyimli kadrosuyla hizmette kalite ve güveni ana ilke olarak benimseyerek birçok firmayı inşaat doğalgaz tesisatta geride bırakmayı başarmıştır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç