Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Doğalgaz Yerden Isıtma Sistemlerinin Verimliliği

Doğalgaz Yerden Isıtma Sistemlerinin Verimliliği

Hem düşük maliyetleri hem de her mekana pratik uygulanabilir olmasıyla doğalgaz yerden ısıtma sistemi, son zamanlarda yaygınlaşan özel ısıtma sistemleridir. Doğalgaz yerden ısıtmanın yaygınlaşmasıyla birlikte, verimliliğiyle yaşam kalitesine kattığı değer ve yerden ısıtmanın ömür uzunluğu tartışılmaya başlanmıştır. Ticari mekanlarda doğalgaz yerden ısıtmanın tercih edilmesi, zamanla konutlarda da taleplerin oluşmasıyla devam etmiştir. Doğalgaz yerden ısıtmanın diğer seçeneklere göre daha verimli olduğu gerçeği günümüzde kabul edilen bir doğrudur. Günümüzde devletlerin de enerji politikası haline gelen enerji verimliliğini; sizler de doğalgaz yerden ısıtma ile sağlayabilirsiniz. Böylece yerden ısıtma ile enerji kayıpları önlenerek mevcut enerjiyi verimli kullanmak ve doğalgaz yerden ısıtma ile enerjiyi verimli şekilde üretmek ana hedeftir. Bir konutun toplam enerji ihtiyacını %70 ile %75 arası kadarlık kısmı ısıtmaya ayrılmıştır. Bu da demektir ki doğalgaz yerden ısıtma ile buradan sağlanacak bir tasarruf en büyük getiridir. Gelişim Doğalgaz, yerden ısıtma sistemleri ile kullanıcılarına enerjiyi verimli şekilde kullanarak ısınma olanağı sunmaktadır.  Doğalgaz yerden ısıtma, enerji verimliliğine tam olarak kanalize olmuş ve birim enerji üstünden çok büyük hacme sahip olan bölgeleri bile ısıtmanın mümkün hale geldiği bir yerden ısıtma teknolojisidir.

Bulundukları alanların ısı ihtiyacını ışıma yapan geniş bir yüzey üzerinden kütleleri ısıtarak karşılayan doğalgaz yerden ısıtma sistemlerinin bu özelliği, geleneksel ısıtma sistemlerinden temel farkıdır. Doğalgaz yerden ısıtma sisteminde, geleneksel ısıtma sistemlerinin aksine bir, iki derece daha düşük alan sıcaklıklarıyla aynı konfor enerji verimliliğiyle yakalanabilir. Gelişim Doğalgaz olarak sizlere sunduğumuz doğalgaz yerden ısıtma sistemleri ile bu bir, iki derecelik sıcaklık farkı ise yıllık %6-%12 arasında enerji tasarrufu anlamına gelmektedir.

Doğalgaz yerden ısıtma sistemlerinin ilk kurulumları diğer sistemlere göre pahalı olsa da, yıllara yayıldığı zaman ve enerji enerji verimliliği göz önünde bulundurulduğunda doğalgaz yerden ısıtma daha ekonomik bir ısıtmadır. Gelişim Doğalgaz en doğru malzeme ve güvenilir işçiliği ile sizlere doğalgaz yerden ısıtma hizmeti vermektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç