Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Kombi Montajı ve Doğalgaz Tesisatı Projesi

Kombi Montajı ve Doğalgaz Tesisatı Projesi

Uygun görülen bir duvara kombi takılması işlemine, kombi montajı denilmektedir ve doğru, eksiksiz yapılması kombinin doğru çalışması için son derece mühimdir. Hem ısınma hem de sıcak su gereksinimini karşılayan kombiler, üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin teknik şartnamelerine uygun şekilde doğalgaz tesisatında montajlanarak kullanılır. Doğalgaz tesisatı kombi montajına başlamadan önce ilk olarak, kombi için en uygun olan baca borusunun uzun olmayacağı bir mesafe olan kombi montajı yeri belirlenmektedir. Bunun sebebi; doğalgaz tesisatı kombi montajında baca borusunun uzun olması kombinin çalışmasında çeşitler problem ve arızalar oluşturur. Kombi montajında dikkat edilmesi gereken başka bir husus da doğalgaz tesisatında kombi bacasının yukarı doğru eğimli olmamasıdır. Eğimli olması durumunda, yoğunlaşan su kombinin fan motoruna doğru akar ve parçalar yanarak doğalgaz tesisatında kombi montajı tehlike oluşturur.

Doğalgaz tesisatında ilk aşama, proje aşamasıdır. Doğalgaz tesisatının yapılacağı nokta keşif ekipleri tarafından incelendikten sonra mühendis tarafından doğalgaz projesi çizilir ve bu proje doğalgaz dağıtım şirketine yollanır. Doğalgaz tesisatı için çizilen doğalgaz projesinden şirket hem dağıtıcı hem de denetleyici durumdadır. Kombi montajı, doğalgaz projesinde uygun görülen ve belirlenen duvara askı bağlantıları ile bağlanmaktadır. Kombi montajı yapılırken kombi bacası şartnamelere göre takılır ve doğalgaz tesisatı yapıldıktan sonra kombi montajında bir sorun ile karşılaşılmaması amacı ile tesisat gidiş dönüş bağlantıları denetlenmektedir. Doğal tesisatı kombi montajı yapıldıktan sonra kaloriferlere su sağlanır. Doğalgaz projesi sonrası yapılan kombi montajında kombi yoğuşmalı ise yoğuşma gideri olmalıdır. Doğalgaz projesi çizildikten sonra tüm bu doğalgaz tesisatı işlemleri yapılır ve kombi montajı işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Bursa Gelişim Doğalgaz olarak doğalgaz projelendirme, doğalgaz tesisat ve kombi montajı hizmetini sizlere en kaliteli şekilde uzman ekibimizle sunmaktayız. Ayrıntılı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç