Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Sıva Üstü ve Sıva Altı Kalorifer Tesisatı Arasındaki Farklar

Sıva Üstü ve Sıva Altı Kalorifer Tesisatı Arasındaki Farklar

Konut ve meskenlerde en çok tercih edilen ısıtma yöntemlerinden olan kalorifer tesisatının, sıva altı ve sıva üstü olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Hem güvenli olması hem de yeteri kadar temiz olmasından dolayı genellikle kalorifer tesisatı tercih edilmektedir. Kalorifer tesisatı konusunda sizlere sıva üstü ve sıva altı tesisatı gibi konularda sizlere en güvenilir ve en ekonomik hizmetleri Gelişim Doğalgaz olarak sunmaktayız.

Kombi kazan vs gibi yakıcı cihazlardan itibaren kalorifer tesisatlarının panellere kompozit plastik borular, folyolu borular veya bakır borular vasıtasıyla süpürgelik üstünden kelepçelenerek götürdüğü tesisat şekline sıva üstü kalorifer tesisatı denilmektedir. Sıva üstü tesisat yönteminde dikkat edilmesi gereken birkaç husus mevcuttur. Bunlardan en önemlisi cihaz mahalleri seçilirken mümkün olduğunca mutfak veya mutfağa yakın uygun mahaller seçilerek sıcak su hattı mesafesi kısa tutulması hususudur. Böylelikle daha az su sarf edilerek, daha çabuk sıcak su kullanımı sağlanmış olacaktır. Sıva üstü kalorifer tesisatının çekilirken mümkün olduğunca en kısa mesafeler tercih edilerek tesisatın birkaç hatta bölünmesi zorunludur. Bu, panellere gelen tesisat suyu direnci ve mesafeyi kısaltarak sıva üstü tesisatta panellerde daha verimli ve daha çabuk ısınmayı sağlamaktadır. Gelişim Doğalgaz konusunda uzman deneyimli kadrosuyla sizler için en ekonomik kalorifer tesisat tasarımlarını yaparak en güvenilir sıva üstü ve sıva altı kalorifer tesisatı döşeme işlemlerini en hızlı şekilde sizlere sağlamaktadır. Sıva altı kalorifer tesisatının, sıva üstü kalorifere göre farklılıkları bulunmaktadır. Bunlardan ilki; peteklere en kısa mesafeden, en az dirsekle uygulanan sıva altı kalorifer tesisatının, iki ana hata veya daha fazla ana hata bölünerek dolaşımın daha hızlı olmasını ve en uzak peteğin yakınlaşmasına sebep olmasıdır. Sıva üstü ve sıva altı kalorifer tesisatı arasındaki farklardan diğeri ise, sıva altı kalorifer tesisatının gömüldüğü için ısı kaybına ve görüntü kirliliğine yol açmamasıdır.

Gelişim Doğalgaz bu konuda en iyi hizmeti verebilmek için uzman kadrosuyla ve kaliteli ürünleriyle sizlere anahtar teslim hizmet vermektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç