Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Kombi Değişimi Öncesi, Doğalgaz Tesisat Projesi

Kombi Değişimi Öncesi, Doğalgaz Tesisat Projesi

Yoğuşmalı kombi değişimi, bacalı kombi değişimi ve hermetik kombi değişimi gibi kategorilerde isimlendirilen kombi değişimi farklı şekillerde uygulanmaktadır. Kombi değişimi öncesi yapmanız gerekenlerden ilki, yerel gaz şirketinden alacağınız doğalgaz tesisat projesinin uygulanması için de gerekli olan doğalgaz aboneliğiyle birlikte yetkili bir kombi satış bayisine giderek kombi değişimi için kombi seçmektir. Doğalgaz tesisatının zorunlu unsuru olan kombi projesi için keşif yaptırmalısınız. Kombi değişiminde bacalı kombiden hermetik kombiye geçiş işlemlerine bakıldığında, doğalgaz tesisatı kombi değişiminde ilk yapılması gereken yeni doğalgaz tesisatı için doğalgaz tadilat projesinin çizilerek onay alınmasıdır. Kombi değişimi için yetkililerden randevu alınması sonrası, Doğalgaz tesisatının yeni projeye göre eksiklikleri kontrol edilir. Doğalgaz tesisat projesinde, kombi değişimi sırasında bacalı kombi sökülerek yerine hermetik kombi montajı yapılır. Randevu ile gelen mühendislerle birlikte doğalgaz proje ve doğalgaz tesisat kontrollerinden sonra uygunluk belgesi müşteriye verilmektedir. Kombi değişimi öncesi değiştirilen eski bacalı kombi çalışır haldeyse bu sürede eski kombi kullanıma devam edilir ve kombi değişimi sırasında kombi tesisatında mağduriyet yaşanmamış olur.

Kombi değişimi yapılmadan önce, yeni bir doğalgaz tesisatının doğalgaz tadilat projesi çizilmelidir. Zaten var olan bir yoğuşmalı kombiden sonra yeni bir yoğuşmalı kombi seçiliyorsa, ilk olarak arızalı kombi yerine doğalgaz tesisatında yeni bir yoğuşmalı kombi montajlanmaktadır.  Kombi değişiminde en önemli detay ise, yoğuşma kombisinden akan sıvılar için gerekli olan gider hattının doğalgaz tesisat projesinde sağlıklı yapılıp yapılmadığıdır. Bu, doğalgaz tesisatında dikkate alınması gereken bir detaydır.

Gelişim Doğalgaz, kombi değişimi, doğalgaz tesisatı, doğalgaz projesi, doğalgaz tesisat projesi ve bütün doğalgaz çözümleriniz için uzman kadrosu ile yanınızda. Müşterilerimizde yarattığımız güven duygusunu marka değerinde görerek hizmet, konfor ve yenilikçi özellikleri güvenle pekiştirerek sizlerden gelen memnuniyetle geleceğe emin adımlar atıyoruz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç