Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Doğalgaz Tesisatı Projelendirme Nasıl Yapılır?

Doğalgaz Tesisatı Projelendirme Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatının en ince ayrıntılarıyla görselleştirilmiş haline doğalgaz tesisatı projelendirme denilir ve doğalgaz tesisatını gösteren bir çizimdir. Doğal gaz tesisat projesinde, hat ve bağlantı ayarları, tüm materyaller ayrıntılı şekilde yer almalıdır. Mühendisler tarafından bilgisayar ortamında çizilen doğal gaz tesisat projelendirmedeki ayrıntılar, önemli noktaları gösterdiğinden doğal gaz tesisatla tamamen uyumlu olmalı ve dikkatle çizilmelidir. Böylelikle proje dağıtım şirketi tarafından doğal gaz tesisat projelendirmenin reddetmesini gerektirecek herhangi bir hata veya eksiklik olmayacaktır. Doğalgaz tesisatı projelendirme için yetkili ve işini hatasız yapan firmalara başvurulmalıdır.

Doğalgaz tesisatı projelendirme öncesi, talep edilen mekânda ücretsiz keşif, ölçüm ve gerekli teknik bilgi alınarak doğal gaz tesisatı doğru şekilde yapılır. Proje gönderimi sırasında yetkili kişinin imzasına ihtiyaç duyulduğundan doğal gaz tesisat projelendirme işlemi yetkili kişi ve kurumlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Günümüzde bilgisayar ortamında hazırlanan projeler eskiden elle çizilmekteydi. Doğal gaz tesisat projelendirmenin gerçekle örtüşmesini Bursagaz zorunlu tutmaktadır.

Doğalgaz tesisat projelendirme çizimi sırasında Zetacad ya da Autocad programı kullanılabilir, ancak Bursagaz’ın talebi üzerine doğal gaz tesisatında Zetacad programı kullanılmaktadır. Bu iki program dışında doğal gaz tesisat projelendirmede kullanılan farklı programlar da bulunmaktadır. Gelişim Doğalgaz olarak doğal gaz tesisatı projelendirmedeki ayrıntılara dikkat ederek, işimizi özenle yapmaktayız. Gelişim Doğalgaz, doğal gaz tesisat projelendirme çiziminden uygulama aşamasına kadar tam yetkiye sahip, deneyimli bir firmadır.

Doğalgaz tesisat projelendirme, çizim tamamlandıktan sonra Bursagaz’a iletilerek onaylanması beklenir. Yoğunluk durumuna göre onay süresinde değişiklikler olabilir. Hem onay süreci hem de doğal gaz tesisat projelendirme süreci yaklaşık olarak hesaplandığında ortalama bir hafta içerisinde tamamlanarak tesisat aşamasına geçilmektedir. Gelişim Doğalgaz olarak, kaliteli hizmeti her müşterimizin hak ettiğini ve doğal gaz tesisat projelendirme işleminde de paralarının karşılığını eksiksiz almalarını sağlamak için tüm ekibimizle çalışmaktayız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç