Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Doğalgaz Merkezi Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Doğalgaz Merkezi Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Doğal gaz tüketiminin en fazla olduğu kış aylarında, daha az fatura ödeyerek merkezi ısıtma sistemi ile daha fazla ısınma sağlanabilmesi en büyük avantajdır. Kalabalık ve geniş alanlar için çok daha uygun bir sistem olan doğal gaz merkezi ısıtma sistemi, gün içerisinde evde olmayan aileler açısından daha rahattır. Doğal gaz merkezi ısıtmanın avantajları kombi sistemiyle kıyaslanınca avantajları daha fazladır. Merkezi ısıtma sisteminin en büyük avantalarından biri, fatura paylaşımı konusudur. Doğal gaz maliyeti düşüktür; çünkü fatura tüm dairelere eşit şekilde bölünür. Bir diğer doğal gaz merkezi sistem avantajı, kullanılan binalardaki dairelerde de ortam sıcaklığı, ısı pay ölçer kullanılarak istenilen seviyeye getirilebilir ve ısı pay ölçer termostatik vanayı ayarlayarak sıcak su kapatılabilir. Isınma yönünden büyük avantajlar sunan merkezi ısıtma sistemi ile özellikle yüksek katlı binalardaki bireysel ısınmadan daha fazla verim alınmaktadır. Doğal gaz merkezi sistemde yüzde yirmi beş daha az gaz yakıldığı için merkezi ısıtma sistemi daha ekonomik bir çözümdür. Doğal gaz merkezi sistemde gazın pahalılaşması ya da kesilmesi gibi durumlarda küçük masraflarla merkezi ısıtma sistemini kalorifer yakıtına çevirebilirsiniz. Merkezi ısıtma sistemi, kazan dairesinde olması sebebiyle evde yer kaplamaz ve gaz kaçağı ya da baca gazı tepmesi gibi durumların yaşanması doğal gaz merkezi ısıtmada pek olası değildir. Merkezi sistemin kazan dairesinde olması, gaz tehlikesine karşı daire içine göre daha az tehlikeli bir konumda olmasını sağlamaktadır.

Kurulum maliyeti açısından değerlendirildiğinde de merkezi ısıtma sisteminin maliyeti bireysel ısıtma sisteminden daha hesaplıdır. Ayrıca, doğal gaz merkezi sistemde tüm ekipmanların bakımı kolay ve uzun ömürlüdür.

Merkezi ısıtma sisteminde ısınma kombi sistemlerine göre daha hızlıdır ve doğal gaz merkezi sistemde enerji kaybının düşük olmasından dolayı daha az enerji ile daha geniş alanlar ısınmaktadır. Bir başka avantajı da tüm binanın kombi bakımlarına oranla çok daha uygun fiyatlı olarak merkezi ısıtma sisteminin temizliğinin yapılabilmesidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç