Beşevler Mah. Ara Sok. No:3A/B Nilüfer/BURSA

Doğalgaz İç Tesisat Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğalgaz İç Tesisat Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğalgaz tesisatında proje ve uygulamanın güvenli yapılabilmesi için, işinde uzman kişilerden yardım alınması dikkat edilmesi gerekenlerin başındadır. Bursa doğalgaz iç tesisatta, güvenlik şartlarının tam ve eksiksiz uygulanması gerekmektedir ve yalnızca koşullar sağlanırsa doğalgaz tesisatı onaylanır.

Bursa doğalgaz tesisatında, doğalgaz iç tesisatında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

Doğalgaz iç tesisat borularının düşünmesi en önemli noktalardandır. Şöyle ki eksiksiz ve güvenli Bursa doğalgaz iç tesisatta, gerektiğinde borulara kolayca erişilebilecek ve tamir gerektiğinde müdahale edilebilecek olmalıdır. Borulara ulaşmanın zorluk sebebi genellikle doğalgaz iç tesisatında duvar içine döşenmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple doğalgaz tesisatta, borular duvar içinde bulunmamalı ve doğalgaz iç tesisatta bağlantıların sızdırmaz olması kullanıcıların güvenliği açısından son derece önem taşımaktadır. Bursa doğalgaz iç tesisatında, tüm bağlantılar sırasında amacına göre sızdırmazlık malzemeleri kullanılır. Bu sebeple macun ve keten gibi maddeler doğalgaz tesisatında sıkça tercih edilen malzemelerdendir.

Gelişim Doğalgaz olarak; Bursa doğalgaz iç tesisatında her daim kullanıcıların güvenliğini önde tutmakta ve sizlere bu doğrultuda en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Bu sebeple gaz taşıyıcı borulara bir tehlike anında kolayca ulaşılabilmesi için doğalgaz iç tesisatında kullanılan boruların çelikten yapılmış olmalı, ana kapama vanası ve ana gaz borusu güvende olacak şekilde yerleştirilmelidir. Gelişim Doğalgaz, Bursa doğalgaz iç tesisatı projeye uygun şekilde döşemekte ve doğalgaz tesisatının gerekli şartlara uygunluğunu sizlerin güvenliğini düşünerek test etmektedir. Doğalgaz tesisatında dikkat edilmesi gereken diğer noktalardan biri, boruların duvara sabitlenme şeklidir. Bu sabitlenme kelepçe ve konsollarla sağlanabilmektedir. Doğalgaz iç tesisatında konumun önemi dönemsel kontrollerin yapılabilmesi amacıyla önem taşımaktadır. Borular havalandırma kanalları gibi kapalı yerlere konulmamalı, doğalgaz iç tesisat işleri sırasında asansör boşluğunda olmamalıdır. Gelişim Doğalgaz, Bursa doğalgaz tesisatında malzemelerin yangına dayanıklı olmasına, doğalgaz iç tesisatta boruların elektrik tesisatına belli uzaklıkta olmasına daha kaliteli hizmet vermek için dikkat etmektedir.

Doğalgaz tesisat boruları, normalin üzerinde nem ile teması engelleyecek şekilde paslanmadan korunmalıdır. Gelişim Doğalgaz olarak firmamız, Bursa doğalgaz tesisatının ilk adımından sonuna kadar hızlı ve memnuniyet odaklı hizmet vermektedir. Doğalgaz iç tesisatta uzman kadromuz, ev ve iş yerlerine çalışmalarımızla değer katmaya devam etmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
İletişime Geç